Üniversitemiz Rektörü Mustafa ALİŞARLI Tarafından Ödüllü Proje Sahibi Öğrencilerimize ve Danışman Öğretim Üyelerine İftar Yemeği Düzenlendi
-->

Üniversitemiz Rektörü Mustafa ALİŞARLI Tarafından Ödüllü Proje Sahibi Öğrencilerimize ve Danışman Öğretim Üyelerine İftar Yemeği Düzenlendi

29 Mayıs 2019

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa ALİŞARLI, TÜBİTAK yarışmaları ile üniversiteler arası gerçekleştirilen yarışmalarda ödüllü projelere imza atan Fakültemiz öğrencilerini ve danışman öğretim üyelerini iftar yemeğinde ağırladı.

Ziraat Bankası’nın katkılarıyla düzenlenen iftar yemeğine; Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa ALİŞARLI, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Samettin GÜNDÜZ, Prof. Dr. Mustafa YAMAN ve Prof. Dr. Aydın HİM, Genel Sekreter Yardımcımız Mustafa TANRIKULU, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ömer ÖZYURT ile TÜBİTAK yarışmalarına katılan Ayvaz ve Baysal Elektromobil ile insansız hava aracı Kırat projeleri, yüz ifadelerine göre satranç oynayan Robot Kol ve Artırılmış Gerçeklik projeleri ile Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nın düzenlediği yarışmaya katılan insansız kara aracı projesi sahibi öğrencilerimiz katıldı.

İftarda öğrencilerle sohbet eden Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa ALİŞARLI, “‘Müşterisiz meta zayidir’ ve ‘Marifet iltifata tabidir’ derler. İki söz de anlamı itibariyle çok güzeldir. Eğer birileri bir ürün üretiyorsa onlar iltifatı hak ediyorlardır. Bir iş ortaya çıkmış ve bunun bir sahibi yoksa o da zayidir. Sizler de bir emek verdiniz, bu emek çok değerli ve kıymetli. Önümüzdeki dönemde de Ağustos ve Eylül’den itibaren tempolu bir çalışma dönemi bekliyor sizleri. İnşallah o süreçte de bir ihtiyaç olursa elimizden gelen desteği esirgememeye çalışacağız.” diyerek öğrencilerimizi onure ederek, bundan sonraki süreçte de hep destek olacaklarını ifade ettiler.

Top